A levegővel teli gömböcskék pukkasztgatása roppant szórakoztató tevékenység, ami állítólag még a szorongást is oldja. De a légpárnás fólia (buborékfólia) nem csak erre jó. Az egyik legelterjedtebb védőcsomagolásról van szó, amelyet széles körben alkalmaznak a legkülönbözőbb típusú szállítmányokhoz. Hatékonysága abban rejlik, hogy a levegőcelláknak köszönhetően búcsút mondhatunk az érzékeny tárgyak ütődésének, rázkódásának illetve karcolódásának.
Mi ez pontosan és ki találta fel?
A buborékfólia egy műanyag (polietilén) alapú csomagolás. Az LDPE-ből készülő változat kisebb sűrűségű, fényesebb és hajlékonyabb. A szigetelésként is népszerű HDPE légpárnás fólia ezzel szemben matt felületű, keményebb tapintású és egyben jóval strapabíróbb, nehezebben szakítható. A mechanikai védelmen felül speciális funkciókat is elláthat, például elektrosztatikus kisülés és nedvesség ellen is használható.
Az Alfred Fielding és Marc Chavannes által 1957-ben kifejlesztett különleges textúrájú anyagot a mérnökpáros eredetileg háromdimenziós tapétának (!) szánta, ami sajnos nem nyerte el a vásárlók tetszését. Később üvegházak borításaként szerették volna értékesíteni, de ez az ötlet sem aratott túl nagy sikert. Végül az IBM-nek kapóra jött a dolog, így ebbe csomagolták újonnan piacra dobott, gigantikus méretű számítógépüket.
A buborékcsomagolás használatának 5 legnagyobb előnye
#1 Kevésbé érzékeny a hőmérsékleti változásokra – ennek köszönhető, hogy a buborékfólia bizonyos (nagybuborékos) változatai például üvegházakhoz, fóliasátrak téli szigeteléséhez hatékonyan felhasználhatók.
#2 Extra rugalmas, könnyedén hajlítható és alakítható – bármilyen méretű és alakú tárgy becsomagolásához tökéletes (például bútorok, művészeti alkotások, elektronikai alkatrészek)
#3 Nemcsak tekercsekben kapható, hanem különböző méretű tasakok is készülhetnek belőle
#4 A szerkezetét többnyire levegő alkotja – egy ultrakönnyű párnázóanyaggal van dolgunk, amely segíthet csökkenteni a szállítási költségeket
#5 Teljes mértékben újrahasznosítható, így környezetbarát megoldást kínál
Variációk buborékfóliára
Ez a népszerű csomagolóipari termék számos különböző kivitelben kapható, mind a tekercs méretét, mind pedig a légpárnák nagyságát tekintve. Alapvetően a buborékok mérete határozza meg a védelem fokát. A nagyobb buborékokkal ellátott változatok nyilvánvalóan nehezebb (és/vagy extra törékeny) tárgyak csomagolásához ajánlottak. Ja, és még a rétegek számában is tapasztalható eltérés az egyes típusok között! A 2-rétegű verzió könnyű, illetve közepesen nehéz, a 3-rétegű légpárnás fólia pedig kifejezetten súlyos termékekhez javasolt. A rózsaszín (ESD) buborékfólia használatával elkerülhetőek a kártékony elektrosztatikus kisülések, így védi a készülékek érzékeny alkatrészeit.
>>Raklapos szállításhoz és tároláshoz pedig kedvező árú sztreccsfóliánkat ajánljuk <<
Végezetül következzen néhány érdekes tény:
- Kiváló stresszoldó: 1 percnyi pukkasztgatás olyan mértékű nyugtató hatással bír, mint 30 percnyi intenzív masszázs (és még kevesebbe is kerül)
- Minden évben, január utolsó hétfőjén a buborékfólia világnapját ünnepeljük
- A csomagolóanyag atyja, az amerikai Sealed Air Corporation már „pukkanásmentes” fóliát is készít, melyet használat előtt kell felfújni levegővel
- A világ egy év alatt legyártott buborékfólia mennyiségével 10x körbetekerhetnénk a Földet (vajon ezt kipróbálta már valaki?)
- Már a telefonunkba is „beköltözött”: több olyan applikáció is letölthető, ami a stresszoldó pukkasztgatás mókás élményét kínálja virtuálisan
Rendelj buborékfóliát praktikus tekercsekben, a számodra legmegfelelőbb méretben!
Ha pedig kartondobozt rendelnél akár szabvány, akár teljesen egyedi méretben,